Często piszą do nas kobiety, które nie mają się kogo poradzić w kwestii menopauzy.
Poniżej prezentujemy zestaw najczęściej zadawanych pytań FAQ o objawach i dolegliwościach w okresie menopauzy.
Menopauza i klimakterium nie są tematami tabu. Dotyczą każdej kobiety. Suplement diety Proerecta WOMEN pomoże Ci przejść w łagodny sposób przez trudny okres menopauzy, pomoże w utrzymaniu dobrego nastroju i kondycji psychicznej, a także poprawi Twoje libido.
Pamiętaj! W przypadku silnych dolegliwości okresu przekwitania skontaktuj się z lekarzem, który oceni Twój stan zdrowia, a w razie konieczności zleci stosowne badania.
Czym jest menopauza?
Menopauza jest naturalną i nieodwracalną częścią życia kobiety. To nie choroba, ale cykl zmian zachodzących w organizmie wynikających ze starzenie się kobiecego ciała.
Funkcja jajników jest zmniejszona, poziom progesteronu i estrogenu jest zmniejszony, cykl menstruacyjny zostaje zatrzymany, więc kobieta nie może zajść w ciążę i mieć dzieci. Staje się bezpłodna.
Menopauza jest naturalną i nieodwracalną częścią życia kobiety. To nie choroba, ale cykl zmian zachodzących w organizmie wynikających ze starzenie się kobiecego ciała. Funkcja jajników jest zmniejszona, poziom progesteronu i estrogenu jest zmniejszony, cykl menstruacyjny zostaje zatrzymany, więc kobieta nie może zajść w ciążę i mieć dzieci. Staje się bezpłodna.
Zazwyczaj między 45 a 55 rokiem życia. Może również pojawić się przedwcześnie z powodu złego stylu życia lub choroby. Początek przed 45 rokiem życia uważany jest za przedwczesną menopauzę.
Jest to zespół wielu komplikacji fizycznych i psychicznych spowodowanych przede wszystkim zaburzeniami równowagi hormonalnej. Źródła eksperckie podają ponad 30 jednoznacznych objawów od pozornie zwyczajnego zmęczenia poprzez zaburzenia snu, komplikacje trawienne, bóle głowy, uderzenia gorąca, mrowienie w kończynach, dyskomfort pochwy. W psychice menopauza objawia się stresem, wahaniami nastroju, niepokojem, a nawet paniką, użalaniem się nad sobą lub depresją.
To zależy od tego, jak traktuje ją kobieta. Kobiety w okresie menopauzy mogą również prowadzić satysfakcjonujące, pełne i szczęśliwe życie. Pozytywom menopauzy poświęciliśmy cały akapit artykułu.
Nie, prędzej czy później wszystkie kobiety wejdą w menopauzę.
Jeśli miesiączka nie wystąpiła od ponad roku. Lekarz (endokrynolog, ginekolog) diagnozuje menopauzę, gdy stale wynosi ponad 30 mIU / ml krwi hormonu FSH we krwi.
Możesz obserwować fizyczne i psychiczne objawy, ale tylko ginekolog lub endokrynolog potwierdzi twoją menopauzę.
Kobiety w okresie menopauzy są najbardziej utrudnione i trudne przez życie z problemami ze snem, zapominaniem, uderzeniami gorąca, wahaniami nastroju i drażliwością, nocnymi poceniem.
Niektóre nieprzyjemne objawy mogą przypominać przeziębienie lub chorobę. Rozstrój żołądka, migreny i zawroty głowy oraz zmęczenie są powszechne.
Najczęściej stosując terapię estrogenową (hormonalną). Zapytaj swojego ginekologa, czy to leczenie jest dla Ciebie odpowiednie. Niektóre choroby nie pozwalają kobiecie przejść terapii estrogenowej.
Witamina D, wapń. Oczywiście najlepiej jest przyjmować je w diecie, ale jeśli to nie wystarcza , pomogą też suplementy diety bez recepty (polecamy kapsułki ziołowe Proerecta WOMEN).
Tak, to powszechne. Kobieta przybiera na wadze głównie na brzuchu. Jednocześnie kurczy się tkanka mięśniowa. Nie tylko menopauza wpływa na przyrost wagi. Zła dieta i brak ruchu to główne przyczyny. Dlatego ćwiczenie i dobre odżywanie mają zbawienny wpływ na twoje zdrowie nie tylko w okresie menopauzy.
Produkty pełnoziarniste, dużo warzyw, oszczędnie z owocami, mięso w tym podroby, ryby, produkty z kwaśnego mleka. Jakie pokarmy i napoje należy wykluczyć w okresie menopauzy? Żywność tłusta i słodzona, produkty gotowe i półprodukty, żywność o przedłużonej trwałości, zbyt solona i pikantna, alkohol, kofeina, napoje słodzone.
Tak, odpowiedni reżim picia i regularne nawodnienie organizmu jest bardzo ważne. Kobiety w okresie menopauzy są często odwodnione, dlatego należy pić dużo wody, ewentualnie soków warzywnych i owocowych, herbat ziołowych. Dobrze jest dodać sok z cytryny do wody.
Tak, zaburzenia równowagi hormonalnej wraz z objawami negatywnymi mogą mieć niezwykle silny wpływ na nastrój i zachowanie. Nadmierne pobudzenie czy zbyt nerwowe zachowania nie należą do wyjątków. Stres, nerwowość, wyczerpanie psychiczne i niepokój są powszechne.
Dzięki regularnemu ruchowi utrzymasz odpowiednią wagę i zyskasz świetną kondycję. Idealny jest szybki spacer lub bieganie, piesze wędrówki, jazda na rowerze, pływanie, joga, aerobik, pilates, zumba i tym podobne.
Tak, menopauza wpływa również na twarz i skórę. Organizm wytwarza mniej kolagenu, co osłabia skórę i pogłębia zmarszczki. Powszechne jest odwodnienie, które również uszkadza skórę i powoduje powstawanie cieni pod oczami. Najwięcej zmian zauważysz na szyi, wokół żuchwy na policzkach i dekolcie. To są naturalne zmiany związane z wiekiem biologicznym. Zaakceptuj je!
Odżywiaj sie zdrowo, regularnie się ruszaj, dobrze śpij i często odpoczywaj, regularnie odwiedzaj lekarza.
Proponujemy też, byś wypróbowała suplement diety – kapsułki ziołowe Proerecta WOMEN, które bardzo pomagają w utrzymaniu równowagi hormonalnej w okresie przekwitania, tłumią nieprzyjemne efekty i doznania, pomagają w zachowaniu dobrego samopoczucia i wysokiego libido.
Menopauzy nie da się uniknąć, ale dzięki Proerecta WOMEN odkryjesz na nowo satysfakcję z życia, również seksualnego!
Objawy menopauzy negatywnie wpływają na życie kobiety, ale również na jej otoczenie. Menopauza wywołuje szereg procesów fizycznych i psychicznych, które wpływają nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na stan psychiczny kobiety. Każda kobieta przechodzi menopauzę i osiąga ją po około 45 roku życia lub później. Menopauza i jej negatywne objawy mają związek z zaburzeniami równowagi hormonalnej. Układ hormonalny zaczyna działać nieprawidłowo ze względu na wiek, ale także tryb życia. W efekcie dochodzi do osłabienia lub odwrotnie nadprodukcji określonych hormonów żeńskich. Kobieta w okresie menopauzy odczuwa te zmiany w postaci nieprzyjemnych i dokuczliwych objawów. To logiczne, że w takiej sytuacji szukasz pomocy. Doradzimy. W artykule podpowiadamy, jak uzyskać optymalną równowagę hormonalną i utrzymać ją jak najdłużej, a tym samym maksymalnie ograniczyć nieprzyjemne stany, które menopauza sprowadza.
O kapsułkach ziołowych Proerecta WOMEN wspomnimy już na początku. Stworzone zostały specjalnie dla kobiet w okresie menopauzy, ale także dla kobiet z nieregularną, bolesną lub zbyt obfitą miesiączką oraz obniżonym libido. Proerecta WOMEN zapewnia komfort menstruacyjny i menopauzalny oraz tłumi objawy PMS w sposób naturalny, bezpieczny, bez recepty i bez nałogów.

My rozumiemy problemy menopauzy i innych dolegliwości kobiecych. Jeśli masz konkretne pytanie dotyczące klimakterium, problematycznej miesiączki, PMS lub PMDD, zadzwoń do nas lub napisz. Chętnie doradzimy. Napisz do nas info@proerecta.pl lub zadzwoń +48 601 34 49 08.
Czym dokładnie jest menopauza?
Menopauza to okres życia, podczas którego kobieta przestaje miesiączkować i nie jest w stanie zajść w ciążę ani mieć dziecka. Miesiączki stają się coraz rzadsze, są nieregularne, aż do naturalnego zaniku. Przerwy między miesiączkami mogą trwać kilka miesięcy a nawet miesięcy. W rzadkich przypadkach kobieta przestaje miesiączkować nagle i nieodwracalnie. Żadna z kobiet nie jest w stanie obronić się przed menopauzą.
Jest to całkowicie naturalne wydarzenie w życiu każdej kobiety, podobnie jak miesiączka czy chęć zostania matką. Ale z powodu menopauzy życie się nie kończy i uwierz mi – twoja mama i babcia też przeszły menopauzę. Jeśli menopauza, a zwłaszcza jej negatywne objawy, stają się nie do zniesienia, w naszym podstawowym interesie jest rozumieć te objawy, przygotować się na nie i zacząć je redukować w ukierunkowany sposób niepożądane skutki, abyśmy mogli wieść szczęśliwe i przyjemne życie. Ginekolog lub endokrynolog potwierdza menopauzę poprzez pomiar określonego hormonu FSH z krwi (hormon folikulotropowy, folitropina). Jeżeli poziom FSH jest trwale podwyższony powyżej 30 mIU/ml krwi, rozpoznaje się, że kobieta weszła w menopauzę. Świadczy o niej również brak miesiączki przez co najmniej rok. Dlatego tylko lekarz może w wiarygodny sposób poinformować Cię, czy jesteś już w okresie menopauzy, czy też się do niej zbliżasz. W tym artykule pomożemy Ci zrozumieć objawy menopauzy, aby poprawić Twój komfort życia, i ograniczyć negatywne objawy klimakterium.
34 pierwsze objawy menopauzy
Ponieważ proces wchodzenia w menopauzę trwa zwykle lata lub miesiące, kobieta często nie zwraca uwagi na pierwsze objawy i nie ma pojęcia, że jest to przejaw początku menopauzy. Gdy staramy się je ignorować i mieć nadzieję, że objawy „jakoś” ustąpią, pogarszamy sytuację.
Równie często przekonujemy same siebie, że „Jestem jeszcze za młoda na menopauzę – wciąż mam dość siły
i czuję się seksownie. Zdecydowanie nie jestem w okresie menopauzy!” – i tak dalej, i tak dalej …… Na takim podejściu jednak nie skorzystamy, bo objawy klimakterium zaczną pojawiać się częściej i mocniej.
Lepiej się przygotować, zastosować odpowiednie środki i cieszyć się życiem, sprawnością umysłową, fizyczną
i seksualną tak jak dawniej!
Oto pierwsze 34 objawy menopauzy. Im częściej je zauważasz, tym większa pewność, że menopauza dotyczy także Ciebie.
Objawy menopauzy a zdrowie i sprawność seksualna
W wielu przypadkach kobieta w trakcie menopauzy i po niej przestaje być aktywna seksualnie. Z jednej strony wynika to z nieprzyjemnych objawów fizycznych, które komplikują seks i intymność (np. nadpotliwość), ale też z powodu wahań hormonalnych w skutek których wyraźnie słabnie libido słabnie.
W rezultacie kobieta traci zainteresowanie seksem i może całkowicie go unikać. Warto w tej sytuacji zwrócić uwagę możliwe komplikacje w związku. Partner kobiety może poczuć się przez nią odrzuconym, a cała sytuacja może prowadzić do nieporozumień i problemów między nimi.
Nieregularne i opóźnione miesiączki
Menopauza to stan, w którym kobieta już nie miesiączkuje. Jednak w miarę zbliżania się menopauzy miesiączka jest rzadsza, a odstępy między cyklami wydłużają się. Ten okres przejściowy nazywa się perimenopauzą.
Wahania menstruacyjne są jednym z pierwszych objawów menopauzy. Szacuje się, że wahania te utrzymują się średnio 4 lata przed menopauzą. Pojawia się również zespół napięcia przedmiesiączkowego PMS.
W tym miejscu polecamy Proerectę WOMEN, która dzięki doskonale dobranej kompilacji ziół powoduje komfort menstruacyjny. Pomaga złagodzić nadmierne wahania cyklu i lepiej nimi zarządzać. Kliknij w link, aby zapoznać się ze szczegółowymi efektami.
Suchość pochwy
Na tę przypadłość pomoże żel nawilżający kupiony w drogerii . To pierwsza pomoc w problemie suchości pochwy. Statystycznie suchość pochwy jest czwartą najczęstszą manifestacją menopauzy.
Winowajcą jest zmniejszona produkcja estrogenu, co powoduje rozrzedzenie tkanek pochwy. Są one wrażliwe na uszkodzenia i niewystarczająco nasmarowane.
Niestety często zdarza się, że kobiety mają ochotę na seks, ale właśnie z powodu „słabej” pochwy i zwiększonego ryzyka pęknięć i ran, ale także bólu, unikają seksu i eliminują go ze swego życia.
Polecamy więc dobry żel nawilżający. Starajcie zbliżyć do siebie, kiedy tylko jest to możliwe. Seks jest korzystny, nawet na początku i podczas menopauzy, właśnie dlatego, że ruchy koliste i wzdłużne ćwiczą pochwę. A więc – seks jest zdrowy!
Słabe libido i brak zainteresowania seksem
Chęć seksu jest stymulowana przez hormony, a jeśli jest ich mniej, to nasze libido jest słabsze. Dlatego tak ważne jest, aby jak najdłużej starać się utrzymać optymalną równowagę hormonalną. Zredukowana ilość estrogenu ponownie odgrywa tu główną rolę.
Libido może stymulować najczęstszy seks, ale także lekka i zróżnicowana, bogata w minerały dieta oraz dużo ruchu (co najmniej 30 minut nieprzerwanych ćwiczeń dziennie). Pomyśl o zdrowym stylu życia, który jest najlepszym sposobem na jak najdłuższą walkę z meLibido może stymulować najczęstszy seks, ale także lekka i zróżnicowana, bogata w minerały dieta oraz dużo ruchu (co najmniej 30 minut nieprzerwanych ćwiczeń dziennie). Pomyśl o zdrowym stylu życia, który jest najlepszym sposobem na jak najdłuższą walkę z menopauzą. nopauzą.
Ból w klatce piersiowej i dyskomfort
Twoje piersi są bardzo wrażliwe na zmiany hormonalne w okresie menopauzy – mogą boleć i puchnąć. Jednak nie każda kobieta odczuwa ból, może on też przybierać różne formy.
Przed i w trakcie menopauzy najczęściej odczuwamy tępy, pulsujący ból lub „pieczenie” piersi. Oprócz ćwiczeń i zdrowej diety wskazane jest ograniczenie spożycia soli w przypadku bólu piersi.
Sól (sód) zatrzymuje wodę w organizmie, a także prowadzi do odwodnienia. Oba te czynniki mogą prowadzić do wrażliwych i obolałych piersi lub pogorszyć ból. Stosuj ciepłe okłady na ostry ból i zawsze miej przy sobie odpowiedni, wygodny i dobrze dopasowany stanik.
Nietrzymanie moczu (samoistny wyciek niewielkich ilości moczu)
Únik moči souvisí s narušením vaginálního prostředí a také s uvolněnými svaly pánevního dna, které povolují věkem, případně nedostatkem pohybu. Častým spouštěčem inkontinence je i stres a negativní emoce (stresová inkontinence).
Kvůli oslabeným svalům může k úniku moči dojít třeba při kašlání a kýchání nebo při smíchu a také během spánku.
Je vhodné pít méně močopudných nápojů (káva, alkohol, některé druhy čajů), nepít delší dobu před spaním. Lékaři doporučují sestavit si časový plán, kdy budete chodit na malou v přesně určených časech.
Nejlepším pomocníkem jsou ale tzv. Kegelovy cviky, a tedy cviky pro posílení svalů pánevního dna.
Objawy menopauzy na ciele i w wyglądzie
Musimy być przygotowani, że menopauza komplikuje nasze codzienne czynności i obowiązki. Niesie ze sobą słabość i zmęczenie, często niechęć do zaangażowania się w coś.
Niestety początek menopauzy może być zauważony przez nasze otoczenie, gdy nasz wygląd zaczyna się zmieniać. Nie zapomnij o sporcie i dobrej diecie, dzięki którym zachowasz zarówno optymalną wagę, jak i witalność oraz młodzieńczy wygląd.
Uderzenia gorąca i zaburzenia termoregulacji organizmu
Pierwsza pomoc to chłodzenie: wentylacja, zimna woda i okłady, klimatyzacja pomieszczenia. Uderzenia gorąca obejmować mogą całe ciało, ale najwrażliwsze są twarz, szyja i dekolt. Aż 75% kobiet w okresie menopauzy doświadcza wstrząsów cieplnych i jest to najczęstszy dokuczliwy objaw klimakterium. Ataki gorąca pojawiają się nagle i niestety doraźnie trudno im zapobiec.
Hormony odpowiadają również za kontrolę i regulację temperatury ciała, a jak już wiemy, gdy jest ich niewiele, te naturalne procesy nie działają prawidłowo. Koniecznie ogranicz napoje zawierające kofeinę i alkohol, które jeszcze bardziej rozgrzewają ciało.
Gorące napoje pij tylko okazjonalnie, jeśli nie możesz bez nich żyć. Uderzenia gorąca można złagodzić zimnymi napojami, zimnymi okładami i częstą wentylacją pomieszczenia. Możesz też złagodzić te nieprzyjemne objawy suplementując Proerectę Woman. Zawarte w niej składniki pochodzenia roślinnego (ekstrakty z Maca, Żeńszenia
i Niepokalanka pospolitego) pomogą Ci przejść przez ten trudny okres w życiu.
Nocne poty
Uderzenia gorąca w ciągu dnia mogą powracać w nocy. To logiczne, że pocimy się jeszcze bardziej pod kołdrą i to upał nas budzi, dlatego nie śpimy, jesteśmy zmęczeni i znowu mamy problemy z zaśnięciem. Pocenie się w nocy jest drugim najczęstszym objawem menopauzy.
Dlatego noś cienką piżamę lub lekką koszulę nocną, śpij przy otwartym oknie i miej szklankę czystej wody na stole w zasięgu ręki. Pocenie się nasila alkohol i kofeina, więc je wyeliminuj.
Niestrawność
Niestety w okresie menopauzy często boli nas brzuch. Powikłania trawienne są siódmym najczęstszym objawem. Powodem jest przede wszystkim silny i uporczywy stres, który obciąża nas w okresie menopauzy.
Można zalecić tylko odpowiednią lekką dietę i nie przejadać się ani nie głodować.
Obrzęk kończyn
Obrzęk można złagodzić dzięki odpowiedniej diecie i reżimowi picia. Najczęściej puchną nogi i kostki lub dłonie, a te obrzęki są spowodowane zatrzymaną w organizmie wodą. Brak równowagi hormonalnej zatrzymuje wodę w organizmie, a stres i nadmiar hormonu kortyzolu również się do tego przyczyniają.
Bardzo ważne jest, aby spożywać jak najmniej soli, więc ogranicz solenie potraw. Sól znajduje się w przetworzonej żywności, półproduktach, konserwach i dżemach, więc jedz ich jak najmniej.
Spożywaj więcej świeżej żywności. Jednocześnie zwiększ spożycie potasu, który znajdziesz na przykład w twardych warzywach korzeniowych, suszonych owocach i roślinach strączkowych.
Przybieranie na wadze
Niestety w trakcie menopauzy może gromadzić się tłuszcz na brzuchu. Kobieta może przybrać na wadze, nawet jeśli odżywia się zdrowo. To ponownie wina rozregulowanej gospodarki hormonalnej.
Na to nakłada się silne zmęczenie i wyczerpanie psychiczne, które mogą całkowicie zrujnować wysiłek związany z poruszaniem się i ćwiczeniami.
Pamiętaj, aby wykluczyć z diety zbyt słodkie pokarmy oraz pokarmy bogate w węglowodany (wypieki, dodatki takie jak ziemniaki lub ryż, słodycze i zbyt słodkie owoce). Zapewnij wystarczającą ilość białka, aby zamienić je w mięśnie. Przestrzegaj również reżimu picia. Woda chwilowo wypełnia żołądek i wywołuje uczucie sytości.
Bóle głowy i migreny
50% kobiet w okresie menopauzy odczuwa bóle głowy lub migreny. Aż połowa kobiet w okresie menopauzy, a także kobiet w okresie okołomenopauzalnym, zgłasza bóle głowy. U wielu kobiet bóle te ustępują wraz z nadejściem menopauzy, ale niestety u innych ból menopauzy może się nasilać.
Nie można z góry przewidzieć, jak będzie się rozwijał stan. W razie potrzeby kup produkty na ból głowy w aptece, a przede wszystkim pamiętaj, aby zdrowo się odżywiać, ćwiczyć i dostarczać dużo tlenu do organizmu podczas spacerów..
Pieczenie i suchość w ustach
Jest to mniej powszechny objaw. Z powodu problemów z rozprowadzaniem płynów ustrojowych wysycha usta i zmniejsza się wydzielanie śliny. Policzki, kąciki ust, wargi i język są najbardziej narażone na uszkodzenia, powodujące zaróżowienia, afty, stany zapalne i obrzęki.
Eksperci radzą przestrzegać reżimu częstego picia wody. Można też łagodzić ból i pieczenie zimnymi napojami, a nawet ssać kostki lodu. Nie zaleca się picia gorących napojów i stosowania mocnych przypraw.
Wrażliwe i bolesne stawy
Bolesne stawy są wynikiem utraty kolagenu. Bóle stawów mogą być związane nie tylko z okresem przekwitania, ale też innymi schorzeniami, np. pochodzenia reumatologicznego. Ale menopauza zaostrza problem, zmniejszając ruchliwość kobiet, co może prowadzić do otyłości.
Z kolei przyrost masy ciała jeszcze bardziej obciąża i obciąża stawy. Kolejnym czynnikiem jest odwodnienie, w wyniku którego stawy tracą elastyczność i usztywniają się. Sprawcą ponownie jest estrogen, który odpowiada za nawilżenie stawów.
Zawsze staraj się pić wystarczająco dużo i mieć wystarczająco dużo ruchu. Jedz pokarmy bogate w zdrowe tłuszcze, zmieniaj różne rodzaje olejów kuchennych i jedz dużo mięsa i podrobów, które zawierają korzystny kolagen.
Kruchość i podwyższona kruchość kości (osteoporoza)
Bardzo często występujący objaw menopauzy. Kości kobiet tracą swą gęstość i twardość, stając się słabymi i łamliwymi. Kości mogą łatwo pękać, zwłaszcza jeśli osoba dotknięta chorobą przybrała na wadze.
Wskazane jest spożywanie pokarmów bogatych w wapń, ale kości powinny być również ocenione przez lekarza (osteologa).
Napięte mięśnie i skurcze
Mięśnie sztywnieją głównie z powodu nadmiernego stresu lub niepokoju. Pod wpływem stresu psychicznego ciało podświadomie przygotowuje się do obrony i utrzymuje czujność mięśni w razie niebezpieczeństwa. A to objawia się to nieprzyjemną sztywnością i skurczami.
Właściwe jest nauczenie się radzenia sobie w sytuacjach stresowych i opanowanie technik relaksacyjnego oddychania. Oczywiście jeszcze więcej zyskasz regularnie uprawiając sport czy lżejsze aktywności fizyczne.
Słabe, łamliwe i wypadające włosy
Włosy słabną i wypadają z powodu braku równowagi hormonalnej. Spadek poziomu hormonów wpływa na mieszki włosowe, które kurczą się i przestają prawidłowo odżywiać włosy. Czasami nawet nie mogą ich utrzymać, przez co włosy wypadają. Stres i zła dieta pogarszają problem.
Zbadaj stan swoich włosów i cebulek u dermatologa i stosuj zalecane przez niego kosmetyki lub preparaty medyczne. Miej w swojej diecie dużo produktów pełnoziarnistych, owoców i warzyw.
Łamliwe i łamliwe paznokcie
Przed iw trakcie menopauzy kobiece paznokcie łamią się znacznie częściej. Brak równowagi hormonalnej powoduje problemy z prawidłowym nawodnieniem, co znajduje odzwierciedlenie w łamliwych paznokciach. Dlatego ważny jest reżim picia.
Ogranicz stosowanie lakierów i zmywaczy gdyż one dodatkowo obciążają i negatywnie wpływają na stan płytki paznokcia. Używaj rękawic ochronnych podczas mycia naczyń lub pracy ręcznej w ogrodzie.
Swędząca i wrażliwa skóra
Wraz z nadejściem menopauzy skóra zaczyna wysychać i traci elastyczność. Zmarszczki pogłębiają się, a skóra staje się cieńsza. Utrata naturalnego filmu łojowego, który działa jak jego ochrona, czyni skórę cieńszą i bardziej uwrażliwioną. Zaczyna swędzieć, wysychać i łuszczyć się, mogą pojawić się egzemy i łuszczenie.
Dobrze jest zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki polecane przez dermatologa. Takie, które nawilżą, zmiękczą, ale też pozwolą skórze oddychać. Zwracaj uwagę na produkty, których używasz.
Konwencjonalne mydła, żele pod prysznic i środki czyszczące uszkadzają skórę i nasilają problemy okresu menopauzy.
Problemy z dziąsłami

To jeden z zaskakujących objawów menopauzy, ale dość często występuje u jednej czwartej kobiet. Dziąsła cofają się i blokują zęby, są zaognione, obolałe i krwawią. Delikatnie myj zęby i często odwiedzaj dentystę. Właściwa, regularna, ale delikatna i delikatna higiena jamy ustnej i zębów jest ważna.
Dentysta może również zalecić odpowiedni suplement diety, który wspomoże zdrowie dziąseł. Nie zapomnij regularnie sprawdzać stanu zębów i dziąseł u dentysty.
Mrowienie w kończynach
Brak równowagi hormonalnej wpływa na układ nerwowy, który tak gorzej przewodzi impulsy i sygnały nerwowe. Rezultatem jest mrowienie i mrowienie lub drętwienie kończyn.
Ponownie, przypominamy o zbawiennej roli aktywności fizycznej i sportu odpowiedni sport, który pobudza mięśnie, a także poprawia transmisję nerwową. Możesz także zafundować sobie pobudzające peelingi, zimne prysznice, sauny lub masaże wspomagające krążenie krwi.
Nieprzyjemny zapach ciała
Ten objaw może być nieprzyjemny nie tylko dla Ciebie, ale też Twojego otoczenia. Kobieta bardziej się poci z powodu uderzeń gorąca. Ponadto, z powodu odwodnienia, w pocie zagęszcza się znacznie więcej substancji odpadowych, które również nie dodają zapachu.
Ta wstydliwa sytuacja obniża samoocenę i może powodować izolowanie się od otoczenia. Możesz sobie pomóc dbając o odpowiednią higienę, a więc częste branie prysznica i dobry dezodorant, który nie podrażnia skóry. Uzyskaj poradę od dermatologa.
Pojawienie się nowych lub nasilenie alergii

Osłabiona odporność i zmęczenie mogą pogorszyć lub bezpośrednio spowodować występowanie alergii. Pod wpływem stresu organizm wytwarza histaminy, które mogą aktywować reakcje alergiczne lub pogorszyć przebieg istniejących alergii. Alergie pogarszają się również z powodu braku snu i chronicznego zmęczenia.
Ważne jest, aby śledzić, co powoduje alergie. Może to być żywność i napoje, kosmetyki i drogerie, pyłki, sierść, kurz, roztocza i cokolwiek innego.
Alergolog potrafi wykryć alergie, ale nie zawsze mu się to udaje. To Ty musisz zacząć samodzielnie testować i eksperymentować, identyfikując i unikając potencjalnych alergenów. „Rozcieńczysz” ujemne histaminy we krwi odpowiednim reżimem picia, a dzięki wystarczającej ilości snu i odpoczynku organizm będzie miał energię do walki z alergenami.
Nieregularne bicie serca i kołatanie serca
W uderzeniach gorąca serce może bić szybciej niż zwykle. Zmniejszony estrogen podrażnia układ nerwowy. Bicie serca nie zagraża życiu, ale często może przestraszyć kobietę, ponieważ boi się, że są to symptomy zagrażające życiu. Takich niepokojących objawów nie można lekceważyć i dlatego, gdy bardzo się nasilają dobrze jest wybrać się na kardiologię, aby uniknąć ryzyka poważnych powikłań.
Do tego ogranicz alkohol, palenie, napoje zawierające kofeinę lub napoje energetyzujące, które nasilają skurcze serca. Naucz się oddychać głęboko i spokojnie. Joga jest świetna!
Zawroty głowy

Zawroty głowy i dezorientacja są spowodowane zaburzeniami równowagi hormonalnej. Zawrotom głowy sprzyja również odwodnienie, zmęczenie i uderzenia gorąca, które są bardzo częste przed i w trakcie menopauzy. Nagłe wahania poziomu cukru we krwi dają ten sam efekt, więc nie jedz niezdrowego jedzenia.
Pij dużo wody, jedz minimum cukru i ostrożnie podnoś się z pozycji siedzącej lub leżącej. Staraj się jak najmniej stresować.
Obniżenie nastroju
Fizyczne objawy menopauzy i zmiany fizyczne mogą być stosunkowo niegroźne dla zdrowia. Gorsze są te mentalne, ponieważ torpedują wszystkie nasze wysiłki na rzecz poprawy. Depresja, stres, niepokój i strach, nastroje. To poważne zagrożenia.
Wszystko to może zmienić kobietę w okresie menopauzy w osobę przepełnioną nieszczęściem, który ma problemy z wstawaniem rano z łóżka. Ważne jest by w tym okresie uzyskać wsparcie bliskich osób.
Ciągłe zmęczenie
Menopauza jest wymagająca fizycznie i psychicznie, przez co kobieta każdego dnia jest zmęczona. Ze względu na spadek poziomu hormonów pojawiają się problemy z dystrybucją energii. Osoba dotknięta chorobą może czuć się zmęczona praktycznie przez cały czas, nawet jeśli nie podejmuje żadnego wysiłku.Dlatego ponownie radzimy: stosuj dietę, a zwłaszcza pokarmy bogate w witaminę B (owoce, warzywa, mięso, zdrowe dodatki – klasyczna zdrowa dieta).
Eksperci zalecają umiarkowany wysiłek fizyczny pobudzający organizm i ćwiczenie rano lub w ciągu dnia, kiedy mamy najwięcej energii. Tak, może wydawać się to trudnym wyzwaniem, ale nawet tutaj ruch i sport mogą wzmocnić ciało i umysł i sprawić, że będziemy spać jak suseł. Dodatkowo aktywność fizyczna wzmaga produkcję hormonu szczęścia (endorfin), dzięki czemu jesteśmy częściowo chronieni przed stresem, smutkiem i niepokojem.
Zaburzenia snu
Sen jest absolutnie niezbędny, ponieważ bez niego nie poradzimy sobie z nieprzyjemnymi objawami menopauzy. Musimy dobrze spać, aby poradzić sobie ze wszystkimi naszymi obowiązkami, hobby i sportem.
Jednak ponad 60% kobiet w okresie menopauzy zgłasza problemy z zasypianiem lub wstawaniem. Ponadto brak snu zaostrza wszelkie komplikacje zdrowotne i zwiększa ryzyko wystąpienia nowych. Osłabia układ odpornościowy, przez co organizm jest podatny na różne negatywne zjawiska, w tym infekcje i nie może się bronić przed szkodliwymi wpływami i zagrożeniami.
Zawsze śpij, gdy czujesz się zmęczona, nie pij kofeiny ani innych napojów pobudzających, wietrz pomieszczenia, w których przebywasz i noś przewiewną, dobrze dopasowaną piżamę, aby nic Cię nie obudziło w nocy.
Nastroje i częste zmiany emocji
Nastroje potrafią zmienić się dosłownie z chwili na chwilę, kiedy uśmiechnięta w ciągu kilku minut zamieniasz się w płaczącą czy też roztrzęsioną osobę o nastawieniu agresywnego niedźwiedzia. Menopauza jest bardzo trudna do opanowania właśnie z tych powodów – napadów złego nastroju i huśtawki emocjonalnej. Bardzo często cierpi też otoczenie – mąż, dzieci czy koleżanki.
Nie pozwól by nagłe wahania nastroju wynikające z niedoboru oksytocyny, serotoniny, dopaminy niszczyły Twoje życie. Ich produkcję można stymulować ćwiczeniami, seksem i zdrową dietą. Bądź aktywny i dobrze się odżywiaj. Odpędzisz ponure myśli i poprawisz nastrój, naturalnie wytwarzając odpowiednie hormony.
Możesz też pomóc w zachowaniu równowagi stosując suplement diety Proerecta Women – oparty na ziołach, z wysoką zawartością potrzebnych witamin, bez sztucznych konserwantów i substancji szkodliwych.
Nerwowość i podrażnienie

W skrajnych przypadkach kobieta nie może się opanować i wybucha. Zdarza się, że wahania nastroju są tak intensywne, że kobieta nie rozpoznaje siebie, co powoduje jej nerwowość. Nie wie, kiedy nastąpi kolejny „wybuch”. Dodatkowo nerwowość wspiera brak równowagi hormonalnej.
Co więcej, stany nerwowości potęguje głód, ale także wysoki poziom cukru we krwi. Jedz zdrowo, kolorowo (dużo warzyw) i świeżo. Trening lub dobry seks niezawodnie poprawią Ci nastrój, więc podaruj sobie przynajmniej jedną z tych czynności każdego dnia : ).
Niepokój
Niepokój to rodzaj trudnego do opisania, niezdefiniowanego strachu. W stanie niepokoju w zasadzie nikt ani nikt nie musi nam grozić, ale nadal nie możemy pozbyć się ciężaru strachu i obaw, że może się zdarzyć coś złego.
Niepokój zgłasza prawie jedna czwarta kobiet w okresie menopauzy. Niepokój można stłumić ćwiczeniami relaksacyjnymi, a zwłaszcza ćwiczeniami świadomości i przekonaniem siebie, że wokół Ciebie nie ma realnego zagrożenia.
Świadomość problemu to połowa sukcesu. Oczywiście warto się zwrócić po poradę psychologa, by rozwiązać poważniejszy lęk czy stany ataku paniki.
Ataki paniki
Atak paniki może się zdarzyć nagle i niespodziewanie, bez żadnej realnej przyczyny. To pogłębiony stan lękowy, który może bardzo negatywnie wpływać na Twoje życie. Im bardziej się boisz, tym trudniej się uspokoić…. Zapewne znasz już to uczucie. Staraj się wyrównać oddech, uspokoić myśli, uzmysłowić sobie, że to fikcja.
Nie wstydź się poprosić bliską Ci osobę o pomoc i ukojenie. Kobiety są bardziej podatne na te ataki w okresie menopauzy, więc ucz się poradzić sobie z problemem. Wskazane jest unikanie używek, takich jak kawa i napoje energetyzujące, które nie wpływają korzystnie na pogarszający się stan psychiczny i powoduję nadmierne pobudzenie. Ćwiczenia relaksacyjne i oddechowe, odpoczynek i regularne sporty poprawią nastrój i oddalą panikę.
Depresja

Depresja jest bardzo niebezpieczna i trzeba z nią iść do psychologa. Depresja to stan psychiczny, który dosłownie paraliżuje Cię nawet fizycznie i mentalnie. Osoba dotknięta chorobą nie ma energii fizycznej ani psychicznej, aby poradzić sobie nawet z najprostszymi czynnościami. Nie ma motywacji, wszystko wydaje się stracone i równie bezużyteczne. Żałuje siebie, nie widzi w niczym sensu i jest całkowicie apatyczna wobec wszystkiego i wszystkich.
Jeśli depresja osiągnie tak poważny etap, koniecznie skonsultuj się z psychologiem, który zaproponuje stosowne leczenie. Nie wstydź się szukać pomocy u bliskich, wytłumacz im swój stan psychiczny. Im szybciej podejmiesz walkę o zdrowie, tym szybciej osiągniesz efekty.
Pomóc sobie również możesz poprzez aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia. Stawiaj małe cele, a realizując je poczujesz się dużo mocniejsza!
Koncentracja i zaburzenia koncentracji
Trudno jest trzymać myśli razem w całym tym zgiełku i krzątaninie. Obniżony poziom estrogenu znacząco wpływa na funkcje mózgu, jednocześnie osłabiając krążenie krwi w całym krwioobiegu, w tym w Twojej głowie. Również w tym przypadku lekarze zalecają myślenie przede wszystkim o zdrowym stylu życia i ćwiczeniach.
Zróżnicowana dieta dla mózgu dostarcza do mózgu niezbędnych substancji i gwałtownie poprawia zdolność koncentracji, kojarzenia, sprawnego działania.
Zaburzenia i przerwy w pamięci

Ze względu na wszystkie wcześniej wymienione objawy menopauzy możemy mieć osłabioną uwagę i zaburzoną koncentrację, co również sprawia, że mniej pamiętamy. Zapominanie zwykle pojawia się z wiekiem, ale w okresie okołomenopauzalnym i w okresie menopauzy możemy je zauważyć częściej i w większym stopniu. Istnieją różne ćwiczenia umysłowe rozwijające i poprawiające umiejętności pamięci.
Rozwiązuj krzyżówki, rozwiązuj sudoku, czytaj bardziej wymagające książki, oglądaj filmy bez napisów i ucz się nowego języka. Graj w brydża, szachy i warcaby. Pamięć można ćwiczyć, tylko nie można tracić motywacji.
NAPRAWDĘ PAMIĘTAJ, że negatywne skutki menopauzy mogą być zmniejszone poprzez stosowanie naturalnych kapsułek Proerecta WOMEN.
Do 48 dyskretnie z Tobą, bez recepty i bez negatywnych skutków ubocznych.

I TU POJAWIA SIĘ WAŻNE PYTANIE. CZY MENOPAUZA PRZYNOSI JAKIEŚ KORZYŚCI, SKORO OPISALIŚMY W ARTYKULE TAK WIELE NEGATYWNYCH JEJ EFEKTÓW?
Korzyści z menopauzy:
Tak, zdajemy sobie sprawę, że lista negatywów jest stosunkowo długa. Ale nie chcemy, aby nasze czytelniczki wyniosły przekonanie, że to jest tortura „na całe życie” i udręka nie do zniesienia, a po przejściu klimakterium nic dobrego już Kobiety nie spotka. Jednak każdy etap życia niesie ze sobą zarówno przyjemne chwile, jak i te trudniejsze przeżycia – jak chociażby okres macierzyństwa przepełniony troską i ciężka pracą i opieką nad noworodkiem.
Pamiętaj, że możesz nie mieć wszystkich wymienionych negatywnych skutków menopauzy, a przez niektóre problemy przejdziesz nawet ich nie zauważając Nie martw się na zapas. Strach przed nieznanym może Ci przesłonić wiele korzyści i dobrych doznań, jaki odkryjesz w trakcie i po przejściu menopauzy.
Menopauza to okres swoistego podsumowania życia, ale też czas otwarcia zupełnie nowego rozdziału. Kobieta jest już wystarczająco doświadczona i dokładnie zna swoje potrzeby i cele. W okresie menopauzy kobieta zazwyczaj ocenia swoje dotychczasowe życie i nie chce dłużej czekać. Zaczyna spełniać swoje niespełnione marzenia, oddaje się hobby i obowiązkom, na które nie miała czasu wychowując dzieci i opiekując się partnerem. Wiele kobiet w tym momencie w końcu się odnajdzie i dowie się, kim naprawdę są. Kobieta ponownie zastanawia się nad swoim związkiem, pracą, przyjaciółmi, hobby i pozbywa się niechcianych i niepotrzebnych obciążeń. Dąży do swoich celów i zmienia schematy, którymi żył od lat. To okres wielkiej samorealizacji! Jesteśmy pewni, że już doskonale znasz swoje potrzeby, a menopauza będzie bodźcem powitalnym, który w końcu Cię do nich doprowadzi.
Lepsza samoocena i wyższa pewność siebie
Kobieta po menopauzie wie, kim jest, czego potrzebuje i jak to osiągnąć. Prowadzi to do większej pewności siebie. Z powodu menopauzy kobiety często czują się silniejsze, bardziej zrelaksowane i swobodniejsze. Nie przeszkadzają im nieprzyjemne miesiączki, nie boją się zajścia w ciążę, a jeśli ich partner jeszcze dobrze sobie radzi „w tych sprawach”, mają też satysfakcjonujące życie miłosne.
Pamiętać należy, że Panowie przechodzą podobny proces zwany andropauzą, której towarzyszą liczne męskie dolegliwości. Mężczyzna może sobie pomóc siegając po Proerecta Long, który poprawie ibido u 90% stosujących ją panów. Wszystko to prowadzi do lepszej samoakceptacji i większej pewności siebie. Kobiety zwykle mają już dorosłe dzieci, które żyją własnym życiem, więc matka ma znacznie więcej czasu dla siebie, partnera i hobby. Często doświadcza poczucia wolności, do której mogła tęsknić przez 50 lat.
Lepsza dbałość o siebie
Matka i żona kobiety mają naturalną tendencję do dbania o innych i zapominania o ich potrzebach. Ale dzieci są już dorosłe, mąż też ma swoje pasje i zainteresowania i to jest właśnie ten czas, kiedy można w końcu skupić się na swoim zdrowiu i wyglądzie. Dzięki temu, że doskonale znamy już swoje problemy zdrowotne i kosmetyczne w okresie menopauzy, możemy skupić się na ich rozwiązaniu.
Pobyty wellness, odprężenie, zabiegi upiększające, lifting, czas na wizyty u wszystkich lekarzy, siłownie i fitness. Być może wcześniej nie miałaś na nie czasu, ale teraz go masz, więc wykorzystaj go trochę samolubnie, tylko dla siebie. Nikt nie może cię winić za to, że cieszysz się swoim zasłużonym życiem. Masz też więcej czasu na zakupy i gotowanie, więc myśl głównie o urozmaiconym, świeżym i zdrowym jedzeniu. Pomoże ci to w walce z negatywnymi objawami menopauzy, o których wspomnieliśmy powyżej.
Nie zapomnij o ruchu, częstym odpoczynku i koniecznie naucz się relaksować. To tylko Twój czas. Wreszcie czas na nowe doświadczenia, bo przygody nie kończy się wraz z menopauzą. Często wręcz przeciwnie, to co najlepsze dopiero się zaczyna. Trzeba postrzegać rzeczy pozytywnie, a tym samym nie użalać sie, że „pozostało mi już tylko połowa życia”, ale przeciwnie, „życie, na które zasłużyłem, dopiero się rozpoczęło i otwierają się przede mną nowe możliwości”.
Kobiety w okresie menopauzy nie boją się już koncentrować na tym, co jest dla nich naprawdę ważne. Ryzykują znacznie więcej i nie przyznają się do tego, że im się nie powiedzie lub że nie postąpiły właściwie. Właśnie teraz jest właściwy czas na zrobienie rzeczy, których się obawiałeś. Na podejmowanie ryzyka Chciałeś skakać na spadochronie? Skacz! Czy chciałeś otworzyć kwiaciarnię? Otwórz! Czy chciałeś podróżować po całym świecie? Jeśli masz okazję, ruszaj! To właściwy czas. Spełnij swoje sekretne marzenia i odłożone pragnienia.
Czas znaleźć przyjaciół o podobnych zainteresowaniach
Nadszedł czas na nowe przyjaźnie, które zmotywują Cię do zbudowanie lepszej wersji siebie. Każda kobieta przechodzi menopauzę, a ponieważ objawy negatywne są podobne u wszystkich, znajdź przyjaciół w swoim wieku. Sprawi, że Twoja menopauza będzie łatwiejsza do opanowania. Będziecie sobie pomagać i wspierać się nawzajem, gdy to uderzy w jedną z was.
Dużo lepiej radzić sobie z problemami się w grupie. Piszemy głównie o sporcie lub wycieczkach. Twoi znajomi będą Cię motywować i szybciej osiągniesz swoje cele, jakiekolwiek by one nie były.
Brak ryzyka zajścia w ciążę
Wierzymy, że w pełni cieszyłeś się swoimi dziećmi. Kobiety w okresie menopauzy mogą cieszyć się seksem tak, jak im się podoba i nie ma ryzyka niechcianej ciąży. To pozytywna wiadomość dla wielu kobiet. Nie ma potrzeby zabezpieczania się antykoncepcją, możesz uprawiać seks bez zabezpieczenia. Kobiety w okresie menopauzy twierdzą nawet, że w końcu cieszą się pełnią seksu.
Nie muszą o niczym myśleć, nie muszą się martwić, że coś „pęknie”. Dzięki temu całkowicie się zrelaksują i w końcu doznają upragnionych orgazmów. Pamiętaj, aby wykorzystać ten moment życia na maksa! Niech żyje seks w okresie menopauzy!
Koniec z miesiączką
Docenią to zwłaszcza te Panie, które przeszły zbyt obfite i bolesne miesiączki. Po wystąpieniu menopauzy miesiączka zostaje utracona i nigdy nie powraca. Nigdy więcej tamponów, podpasek ani kubków menstruacyjnych. Bez bolesnych skurczów lub silnego bólu menstruacyjnego (bolesnego miesiączkowania), bez plamienia, bez wstydu w miejscach publicznych. W każdej chwili możesz iść na basen i wreszcie wyciągnąć te jasne białe dżinsy z szafy. Koniec zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS) Sam cykl to nie tylko miesiączka.
Wiele kobiet cierpi na zespół napięcia przedmiesiączkowego na około 1 do 2 tygodni przed wystąpieniem miesiączki. A jego przemówienia wcale nie są przyjemne. Najczęstsze to ciężkie migreny, wrażliwe piersi, przejadanie się, uporczywe zmęczenie i negatywne nastroje. PMS występuje w pewnym stopniu nawet u 85% miesiączkujących kobiet. Chociaż PMS może się nieznacznie pogorszyć w okresie przedmenopauzalnym, to w okresie menopauzy znika i kobieta żyje z upragnionym spokojem.
Ulga w bólu głowy i migrenie
Kobiety cierpią na bóle głowy nawet 3 razy częściej niż mężczyźni. Aż 70% kobiet cierpi z powodu zwiększonego bólu podczas menstruacji. Dodatkowo wzrasta czułość również na dźwięki lub światła. Migreny są związane z wahaniami poziomu hormonów. W okresie menopauzy ich poziom spada, a wraz z nimi częstość i nasilenie migren menstruacyjnych.
Większość kobiet w okresie menopauzy uwalnia się od bólów głowy, a czasami znikają one całkowicie.
Zmniejszone ryzyko raka macicy
Wiele kobiet przed menopauzą ma w macicy mięśniaki – małe, złośliwe guzy (włókniaki). Hormony mogą zwiększać ryzyko raka i dlatego czasami lekarz musi usunąć mięśniaki chirurgicznie.
Jednak w okresie menopauzy mogą się one zmniejszać ze względu na zmniejszające się dawki hormonów odpowiedzialnych za ich wzrost. Zmniejsza to ryzyko rozwoju mięśniaków lub rozwoju raka macicy.
Czy jest cudowne lekarstwo na zmniejszenie dolegliwości związanych z okresem przekwitania? Jak postępować by menopauza nie była tak dokuczliwa?
Odżywiaj sie zdrowo, regularnie się ruszaj, dobrze śpij i często odpoczywaj, regularnie odwiedzaj lekarza.
Jaki suplement pomoże mi złagodzić negatywne skutki menopauzy?
Wypróbuj kapsułki ziołowe Proerecta WOMEN, które indukują równowagę hormonalną. Bezpiecznie, naturalnie i bez ryzyka uzależnienia. Kliknij i przeczytaj o wszystkich dobroczynnych efektach.
Menopauzy nie da się uniknąć, ale dzięki Proerecta WOMEN złagodzisz jej negatywne objawy, wywołasz komfort menopauzalny i będziesz żyła przyjemniej. Dostarczymy Twoje zamówienie w ciągu 48 godzin a Ty zaczniesz lepsze życie!
Prostata to gruczoł męski kluczowy dla zdrowia i sprawności seksualnej. Problemy z prostatą są często bagatelizowane przez mężczyzn z uwagi na niską świadomość chorób i dolegliwości, jakie mogą wystąpić. Wraz z wiekiem, ryzyko chorób prostaty rośnie, szczególnie po 45 roku życia. Możesz nie być świadomym, że cierpisz na zapalenie prostaty, choć dostrzegasz niepokojące objawy. Ostre nieleczone zapalenie może przejść do stadium choroby przewlekłej, która jest dużo trudniejsza do leczenia. W przypadku stwierdzenia dolegliwości (lista objawów poniżej) warto udać się do lekarza urologa i przeprowadzić szczegółowe badania.
Dowiedz się, jak objawia się zapalenie gruczołu krokowego, czym jest spowodowane oraz jak się przed nim uchronić.
Oprócz przydatnych informacji na temat zapalenia prostaty, już na początku polecamy nasz produkt Proerecta PROSTATE. Zawiera ona wyciągi roślinne pomagające w tłumieniu stanów zapalnych oraz zapewniające prawidłowe funkcjonowanie prostaty, nerek, pęcherza moczowego, dróg moczowych i układu reprodukcyjnego
Klikając w poniższy link znajdziesz szczegółowy opis składu Proerecta PROSTATE, ale też opis działania i referencje zadowolonych klientów.

Objawy zapalenia gruczołu krokowego
Objawy dzielą się na ogólnoustrojowe i miejscowe. Należy rozumieć, że objawy te nie są specyficzne wyłącznie dla zapalenia gruczołu krokowego i mogą występować jako symptomy innych chorób.
Dlatego radzimy konsultację u lekarza urologa, aby sprawdzić, czy objawy wskazują na zapalenie gruczołu krokowego czy też inny problem z prostatą lub innymi narządami.
Objawy ogólnoustrojowe zapalenia gruczołu krokowego
Są to objawy, które osoba dotknięta chorobą odczuwa w całym ciele i dlatego może nie podejrzewać, że są one wynikiem zapalenia gruczołu krokowego. Objawy te mogą też wystąpić w przypadku stanu zapalnego innego narządu wewnętrznego.
• zmniejszona energia i zmęczenie, ciągła potrzeba snu i odpoczynku (organizm zwalcza stany zapalne i potrzebuje odpoczynku od normalnej aktywności)
• dreszcze lub pocenie się, podwyższona temperatura
• bóle mięśni i stawów
• pogorszenie nastroju, apatia, brak motywacji
• depresja
• zaburzenia seksualne ( zaburzenia erekcji, zaburzenia erekcji, problemy z wytryskiem, obniżone libido i niechęć do aktywności seksualnej)
• objawy grypopodobne
Zawsze konsultuj się z lekarzem, aby być dobrze zdiagnozowanym pod kątem niepokojących dolegliwości, jakie obserwujesz w swoim organizmie.
Miejscowe objawy zapalenia gruczołu krokowego
Objawy te są odczuwalne bezpośrednio w okolicy gruczołu krokowego. Te objawy dają bezpośredni znak o możliwych problemach z prostatą – są najłatwiej zauważalne i powinny być kojarzone właśnie z problemem z prostatą lub drogami moczowym
• Ból prostaty i okolic spojenia łonowego
Ból jest zwykle tępy, może być też pulsujący lub przenikający. Ból występuje w pachwinie, okolicy łonowej i podbrzuszu, może też być odczuwalny w dolnej części pleców. Może promieniować w kierunku biodra, uda i górnej części brzucha. Narządy płciowe (penis i moszna) również mogą boleć. Ból jest zmienny i zmienia swoją intensywność w ciągu dnia. Cierpiący doświadcza „lepszych i gorszych dni”, ale zazwyczaj nie zdaje sobie sprawy, co może być powodem dolegliwości
• Problemy z oddawaniem moczu, a także, w sporadycznych przypadkach, z oddawaniem stolca.
Pacjent nie może łatwo oddać moczu i czuje, że w cewce moczowej lub pęcherzu pozostało jeszcze trochę moczu. Oddawanie moczu jest bolesne i wymaga wysiłku i naprężenia mięśni całego ciała . Strumień moczu jest słaby i przerywany. Po oddaniu moczu mocz kapie i zanieczyszcza bieliznę. Powszechne jest wielokrotne nocne oddawanie moczu (częstomocz), które uniemożliwia zdrowy i ciągły sen. Jest to problem szczególnie dotkliwy i groźny dla starszych mężczyzn, którzy przypisują objawy wiekowi i nie poddają się testom, nie zdając sobie sprawy z zagrożenia przewlekłym zapaleniem prostaty, a nawet nowotworem gruczołu krokowego. Pamiętajcie, że problemy z oddawaniem moczu występują również jako objaw łagodnego przerostu prostaty.
• Dysfunkcja seksualna – problemy z erekcją.
Mężczyzna ma problem z osiągnięciem lub utrzymaniem erekcji, nie ma ochoty na seks ani intymność. Wytrysk może być zbyt szybki, a zatem przedwczesny, z towarzyszącym mu bólem i dyskomfortem. Aż 50% mężczyzn z zapaleniem prostaty zgłaszało ból podczas lub tuż po wytrysku.
• Mętny mocz
• Krew w moczu
Niezależnie od tego, czy objawy są ogólnoustrojowe, czy miejscowe, niezwłocznie udaj się do lekarza po poradę.
Główne przyczyny zapalenia gruczołu krokowego
Najczęstszą przyczyną jest przenikanie bakterii chorobotwórczych do gruczołu krokowego przez cewkę moczową. Zwykle istnieje wiele kolonii różnych bakterii, które mogą się dostać do Twojego organizmu na przykład poprzez stosunek seksualny bez zabezpieczenia.
Infekcja prostaty przez krwioobieg jest mniej powszechna. Jednak, jeśli wiesz, że masz stan zapalny w swoim ciele, twoja prostata jest teraz zagrożona. Zęby i dziąsła, jelita, woreczek żółciowy i pęcherz są najczęściej w stanie zapalnym w organizmie.
Istnieją inne czynniki, które przyczyniają się do zapalenia gruczołu krokowego:
• wady rozwojowe: zwężona cewka moczowa lub zbyt napięta szyjka pęcherza, zwężony napletek (stulejka). Części te mogą ulec zapaleniu i powodować rozwój i rozprzestrzenianie się stanu zapalnego
• urazy miednicy
• poważny stres
• osłabiona obrona spowodowana innymi przewlekłymi stanami zapalnymi
• choroby przewodu pokarmowego
• nieskrępowane życie seksualne bez ochrony
• uzależnienie od narkotyków lub alkoholu
To tylko przykładowa lista przyczyn problemów z gruczołem krokowym. Pamiętaj, że tylko lekarz jest w stanie przeprowadzić pełną diagnostykę i zlecić stosowne badania, aby ustalić prawdziwe przyczyny i źródła choroby.
Czynniki ryzyka zapalenia gruczołu krokowego
• mężczyzna miał kiedykolwiek zapalenie gruczołu krokowego
• mężczyzna ma infekcję cewki moczowej lub pęcherza moczowego, przez co gruczoł krokowy jest zagrożony
• mężczyzna miał uraz miednicy
• mężczyzna ma lub miał założony cewnik moczowy w miejsce do wypróżnienia pęcherza
• stwierdzono pozytywny HIV/AIDS
• mężczyzna jest po biopsji prostaty (pobranie tkanki prostaty)
Powikłania związane ze stanem zapalnym prostaty
W przypadku zapalenia gruczołu krokowego mogą również wystąpić następujące powikłania:
• bakteryjne zakażenia krwi
• torbiel prostaty (ropień )
• niepłodność (bezpłodność), uszkodzenie plemników, nieprawidłowe właściwości plemników
Jak diagnozuje się zapalenie gruczołu krokowego?
Umów się na wizytę u urologa z każdym podejrzeniem problemów z prostatą. Możesz odczuwać ból w miednicy, trudne i bolesne oddawanie moczu lub bolesność przy wytrysku. Nie warto czekać – lekarz zdiagnozuje objawy i postawi diagnozę. Najpierw zostaniesz zapytany o wszystkie objawy. Mogą pojawić się pytania o życie seksualne, aby ocenić zarówno Twoją aktywność, jak i ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową. Lekarza interesują również przebyte choroby, Twoje nawyki żywieniowe i aktywność fizyczna.
Potrzebuje tych informacji, aby ocenić, czy są one istotne dla wystąpienia lub rozprzestrzeniania się stanu zapalnego. Lekarz może badać dotykowo zewnętrzne narządy płciowe (penis, jądra, mosznę), brzuch i miednicę. Może też wykonać dotykowe badanie prostaty przez odbyt (per rectum), aby sprawdzić, czy prostata nie jest spuchnięta i powiększona. Rutynowo pobiera się również do badania krew i mocz.
Porada przed wizytą u urologa – dobrym pomysłem jest prowadzić „dziennik”, w którym możesz zanotować:
• wszystkie nieprzyjemne objawy, których doświadczasz, w tym te, których nie przypisujesz zapaleniu prostaty; zanotuj datę powstania i czas ich trwania.
• podstawowe informacje o sobie, takie jak choroby, urazy lub inne komplikacje.
• wszelkie leki, suplementy lub witaminy, które zażywasz lub ostatnio zażywałeś.
Możesz zapytać lekarza o:
- prawdopodobną przyczynę stanu zapalnego
- inne przyczyny, które spowodowały nasilenie objawów lub powikłania
- badania, które musisz wykonać
- leczenie, które będziesz stosować
- inne opcje leczenia, które mogą być dla Ciebie lepsze
- źródła przydatnych informacji (strony internetowe, artykuły, materiały)
Jak leczy się zapalenie prostaty?
Jeśli przyczyną jest infekcja bakteryjna, stosuje się antybiotyki i niesteroidowe leki przeciwzapalne. Lekarz dobiera konkretny lek w zależności od rodzaju bakterii. Leki przyjmuje się od 4 do 6 tygodni. Leczenie przewlekłego lub nawracającego zapalenia gruczołu krokowego może trwać jeszcze dłużej. Ciężkie objawy mogą wymagać dożylnego podania antybiotyków.
Jeśli występują poważne problemy z oddawaniem moczu, przepisuje się alfa-blokery. Rozluźniają one mięśnie gładkie prostaty i pęcherza moczowego.
Czym jest profilaktyka i jak mogę pomóc sobie domowymi sposobami?
- W ramach profilaktyki staraj się przestrzegać zasad zdrowego stylu życia, zdrowej diety, wystarczającej ilości ruchu i bezpiecznego seksu z zabezpieczeniem, bez częstej zmiany partnerów.
- Nie pij alkoholu, nie pal, nie jedz zbyt ostrych potraw
- Nie jeździj długo na rowerze, przerywaj siedzącą pracę przerwami na gimnastykę i krótkim spacerem
- Pij dużo wody lub herbat ziołowych o działaniu moczopędnym. Bakterie szybciej wypłukują się z układu moczowego
Jako sklep internetowy z suplementami diety oferujemy ukierunkowaną pomoc w postaci tabletek Proerecta PROSTATE. Zawierają rośliny o działaniu przeciwzapalnym (pokrzywa, śliwka, kurkuma, czosnek, bioperyna, palma sabałowa).
Chroni to prostatę i drogi moczowe przed stanami zapalnymi, wzmacnia je i odżywia, dzięki czemu funkcjonują optymalnie stan i są chronione przed stanami zapalnymi
Kliknij TUTAJ, aby przeczytać szczegółowo o możliwych do osiągnięcia efektach. Jeśli złożysz zamówienie, dostarczymy PROSTATE w ciągu 48 godzin.
Oto najczęściej zadawane pytania w przypadku zapalenia gruczołu krokowego (zapalenia prostaty).
Ostre lub przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego. Aż 25% mężczyzn zetknie się z nią w ciągu swojego życia. Co powoduje zapalenie prostaty? Zapalenie prostaty najczęściej powoduje infekcję bakteryjną, która wnika do prostaty przez drogi moczowe. Jest to ostre zapalenie (ostre zapalenie gruczołu krokowego). Zapalenie wywołują również choroby przenoszone drogą płciową (rzeżączka, chlamydia, AIDS). Jeśli zapalenie nie może być wyleczone przez długi czas, stan może się pogorszyć aż do długotrwałego zapalenia gruczołu krokowego (przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego). Stan zapalny powoduje ból, bolesne i problematyczne oddawanie moczu oraz inne nieprzyjemne objawy.
Oczywiście! Zapalenie prostaty należy leczyć możliwie kompleksowo. Zawsze należy dowiedzieć się, co spowodowało stan zapalny. Ale czasami trudno jest wskazać pierwotną przyczynę. Prawidłowa diagnoza i konsekwentne leczenie zwykle przynoszą dobre rezultaty.
Niesteroidowe leki przeciwzapalne, które można kupić w aptece bez recepty (np. Ibuprofen, Nurofen) mogą pomóc w uśmierzeiu bólu. Możesz też wziąć gorącą kąpiel w domu, dla odprężenia. Leki na zapalenie gruczołu krokowego na receptę mogą być również stosowane w celu wspomagania funkcji prostaty i pęcherza moczowego. Pamiętaj! właściwy lek zapisze Ci lekarz. Nie próbuj stosować lekarstw na własną rękę, bez konsultacji ze specjalistą!
Możesz zauważyć ból, napięcie i trudności z oddawaniem moczu. 100% pewne rozpoznanie zapalenia gruczołu krokowego może postawić tylko lekarz na podstawie badania per rectum (palpacja przez odbyt), badania moczu (celem rozpoznania infekcji) i badania krwi. Zawsze kontaktuj się z lekarzem urologiem, gdy podejrzewasz u siebie stan zapalny. W przeciwnym razie zapalenie może przerodzić się w stan przewlekły.
Pij co najmniej 2 litry czystej wody dziennie. Jeśli jesteś spragniony, wypij 3 litry. Nie pij kawy, napojów zawierających kofeinę, napojów energetycznych ani napojów gazowanych.
Ostre stany zapalne ustępują w ciągu kilku dni do tygodni. Przewlekły stan zapalny rozwija się powoli i pełne wygojenie prostaty może zająć miesiące, a nawet lata.
Ból i ucisk na pęcherz, ból w dolnej części pleców i odbytnicy. Oddawanie moczu lub wytrysk jest również bolesne.
Tak, organizm walczy ze stanami zapalnymi, a jeśli jest silny, może sam pozbyć się infekcji bakteryjnej. W ten sam sposób przewlekły stan zapalny może powoli ustępować. Jednak zawsze lepiej udać się do lekarza – nic nie ryzykujesz, a możesz zyskać pewną diagnozę i szybszy powrót do zdrowia
Tak, mogą również wystąpić zaparcia i trudności w wydalaniu stolca.
Zapalenie gruczołu krokowego to stan zapalny prostaty. BPH to wzrost guza wewnątrz prostaty, który powoduje jej powiększenia. Niektóre objawy przerostu prostaty mogą być mylone z zapaleniem prostaty – i na odwrót (np., problemy z oddawaniem moczu) Ryzyko jest największe u mężczyzn w wieku powyżej 45 lat, ponieważ często mają oba schorzenia jednocześnie.
U mężczyzn powyżej 45 roku życia zwiększą się ryzyko wystąpienia nowotworu prostaty, dlatego ważne są badania profilaktyczne oraz zachowanie higieny osobistej i kontaktów seksualnych. Warto też wspomagać się suplementami diety, takimi jak Proerecta PROSTATE, w której zawarte są wyciągi roślinne i minerały wspierające poprawne działanie prostaty, chroniąc ją przed schorzeniami.
Bakterie mogą być obecne w ejakulacie, więc możesz przenieść infekcję na swojego partnera podczas seksu bez zabezpieczenia. Ta infekcja może być bezobjawowa przez długi czas.
Jak dotąd nie ma bezpośrednich dowodów naukowych.
2 do 6 dni.
PAMIĘTAJ, aby chronić prostatę przed stanami zapalnymi, odpowiednio ją odżywiać i dbać o jej kondycję. Proerecta PROSTATE to suplement dla dojrzałych i odpowiedzialnych mężczyzn dbających o zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie prostaty. To również przepis na długą sprawność seksualną!

Erekcja jest oznaką własnej męskości i siły, która sprawia, że mężczyzna czuje się pewny siebie. Jest to również bardzo ważny aspekt dla jego partnerki.
Nabrzmiały penis pokazuje mężczyznę, którego pociąga kobieta i z którą chce uprawiać seks. Erekcja fizjologiczna odgrywa ważną rolę w życiu człowieka. Jest to jedna z rzeczy, na których mężczyzna może polegać w trudnych sytuacjach.
Erekcja nie dotyczy jednak tylko dojrzałych mężczyzn. Można powiedzieć, że towarzyszy wszystkim samcom od narodzin do śmierci. Dotyczy to zarówno starszych mężczyzn, jak i małych chłopców.
Co oznacza częsta erekcja? Jest to termin bardzo względny i subiektywny. Gdzie jest granica między standardową, a bardzo częstą erekcją? Poniższy artykuł dotyczy tego zagadnienia.

Częsta erekcja od najmłodszych lat
Erekcja jest najczęstszym sygnałem pożądania seksualnego. W momencie jej wystąpienia ciała jamiste zostają napełnione krwią. Penis jest sztywny, większy i może wejść do pochwy kobiety. Rodzice małych chłopców na początku mogą być zszokowani widząc erekcję u swoich dzieci. Faktem jest, że erekcja następuje w bardzo młodym wieku.
Mali chłopcy mogą mieć erekcję podczas kąpieli lub gdy rodzice zmieniają pieluchy. Jest to jednak dość powszechne. Jest sygnałem dojrzewania płciowego, na drodze do dojrzałości płciowej chłopców.
JEŚLI POTRZEBUJESZ SZYBKIEJ I CZĘSTEJ EREKCJI, SPRÓBUJ Proerecta SHOT.
Pierwszy napój ziołowy na silną erekcję.
Pierwsza erekcja
Płód płci męskiej może mieć erekcję w macicy. Fakt ten został potwierdzony przez dokumentację medyczną badań USG.
Erekcja jest bardzo powszechna wśród niemowląt i małych dzieci. Poza erekcją, sztywniejący penis można zaobserwować kilka dni po urodzeniu chłopca. Jest to wynik aktywności hormonalnej chłopca i naturalnych konsekwencji tuż po porodzie. Stan wraca do normy po kilku dniach.
Mój syn ma częstą erekcję. Jakie są tego powody?
Często nie musi być ku temu żadnego powodu. Zdaniem ekspertów erekcja w wielu przypadkach może być niekontrolowaną reakcją. To wyraźny znak, że układ nerwowy działa dobrze.
W końcu może to być wynikiem pełnego pęcherza. Te krótkotrwałe erekcje nie stanowią żadnego zagrożenia dla dziecka płci męskiej. To dobry znak, że organizm rozwija się odpowiednio i rodzice nie mają się czym martwić.
Odkrywanie własnego ciała
Małe dzieci są ciekawe. Chcą odkryć siebie i swoje ciało. Erekcja jest częścią procesu samopoznania. Chłopcy płci męskiej mogą czuć się nieswojo w takiej sytuacji, dlatego ważne jest, aby ich rodzice poradzili sobie z taką sytuacją dyskretnie i zachowali spokój. Jeśli erekcja utrzymuje się dłużej, mały chłopiec może czuć się zakłopotany lub nieswojo. Może płakać i narzekać. Wtedy rodzice muszą sprawić, by chłopiec czuł się bezpiecznie i nie wprawiać go niepotrzebnie w zakłopotanie.
Kiedy erekcja chłopca trwa długo?
Jeśli erekcja dziecka utrzymuje się kilka godzin i przy następujących objawach:
- wysypka
- blada skóra
W takim przypadku dziecko powinno udać się do lekarza. Pediatra będzie mógł ocenić stan i zalecić dalsze leczenie.
A co zrobić w przypadku bolesnej erekcji? Przedłużająca się i bolesna erekcja niezwiązana z podnieceniem seksualnym nazywana jest priapizmem. Występuje u dorosłych mężczyzn i chłopców w wieku 5-10 lat.
Choroba ta często wiąże się z białaczką, drepanocytozą lub urazami. jest to bardzo bolesny stan, który wymaga natychmiastowej interwencji urologa. W przeciwnym razie istnieje ryzyko nieodwracalnego uszkodzenia prącia.
Dojrzewanie jest typowe dla częstej erekcji
Dojrzewanie reprezentuje burzliwy rozwój seksualny dla obu płci. Hormony tracą równowagę, a organizm ulega znaczącym zmianom. Organizm przygotowuje się do okresu dojrzałości płciowej. W tym okresie chłopiec ma ogromną ochotę na seks i bardzo częstą erekcję.
Penis wznosi się samoistnie. Wielokrotnie wbrew męskiej woli. Nocne erekcje lub spontaniczne nocne wytryski (nocne emisje) nie są niczym nadzwyczajnym. Jest to bardzo typowy okres wzwodu penisa lub bardzo regularnej masturbacji.
Mam częstą erekcję i wysoki poziom testosteronu
Mężczyzna z wysokim poziomem testosteronu, męskiego hormonu, może prawdopodobnie mieć częstszą erekcję. Ten hormon ma niewiarygodną moc. Wzmacnia mięśnie, spala tłuszcz oraz poprawia nastrój i sen. Wreszcie, hormon ten zwiększa apetyt seksualny i ogólną energię.
Spadek poziomu męskich hormonów zaczyna się, gdy mężczyźni osiągną 30 rok życia i zaczynają odczuwać objawy andropauzy. Dobry poziom hormonów można zachować, prowadząc zdrowy tryb życia. Następujące czynności powinny być częścią życia mężczyzny:
- aktywność fizyczna
- sen dobrej jakości
- zdrowa i dobrze zbilansowana dieta
- regularny seks/masturbacja
Częsta erekcja i uzależnienie od seksu
W rzadkich przypadkach częsta erekcja może wiązać się z dewiacją płciową. Jest to stan, w którym czyjeś zachowanie znacznie wykracza poza normy społeczne.
Popęd seksualny mężczyzny jest tak wysoki, że całkowicie go pochłania. Uzależnienie od seksu jest stanem, który ma ogromny wpływ na życie chorego mężczyzny. W wielu przypadkach potrzebna jest pomoc specjalisty.
Brak erekcji jest gorszy niż częsta erekcja
Częsta erekcja i popęd seksualny. Oba te zjawiska mogą w skrajnych sytuacjach skomplikować życie człowieka. Z drugiej strony słaba lub całkowity brak erekcji może być prawdopodobnie jeszcze gorszym odchyleniem od normy niż cokolwiek innego. Pożądanie seksualne mężczyzny w kobiecie, tęsknota za nią, ale przy tym niezdolność do zbliżenia. To prawdopodobnie najgorszy scenariusz, z jakim może spotkać się mężczyzna.
Zaburzenia erekcji
Przyczyny zaburzeń erekcji mogą być różne. Wiek, w którym żyjemy, w największym stopniu przyczynił się do tej niekorzystnej sytuacji w całej historii ludzkości. Jest wiele powodów:
- stres i intensywny tryb życia
- praca biurowa
- niezrównoważona dieta
- wysokie wymagania dotyczące sprawności seksualnej
- palenie i częste spożywanie alkoholu
Jednak wszystkie te czynniki mogą być pod kontrolą. Wszystko zależy tylko od woli jednostki. Potrzebuje tylko chęci, żeby coś z tym zrobić. Mężczyzna decydujący się na walkę ze słabszą erekcją powinien rozważyć pomoc, jaką zapewniają suplementy diety. Więcej informacji znajdziesz w naszym szczegółowym przeglądzie suplementów diety na erekcję(wkrótce).
Jeśli potrzebujesz szybkiej i częstej erekcji, wypróbuj Proerecta SHOT.
Pierwszy ziołowy napój na silną erekcję.